آرچری تگ یک بازی هیجان انگیز جدید از GAME ON می باشد. بازی های GAME ON بازی هایی هستند که با استفاده از کاتالوگ و راهنما در مهمانی ها و دورهمی ها بازی می شوند. تا حالا چیزی در مورد آرچری تگ نشنیده اید؟ ادامه مطلب را مطالعه کنید تا از قوانین بازی و نحوه انجام آن مطلع شوید.

آرچری تگ چیست؟

آرچری تگ بازی مهیج کاملاً نو و جذاب برای تمام سنین می باشد تا بیشترین لذت را از کار با کمان ببرند. این ورزش خاص و فوق العاده برای بازی کردن در جشن تولد، جشن ارتقای شغلی و دورهمی دوستانه بی نظیر است. آرچری تگ در واقع ترکیبی از بازی های وسطی، بازی های مبارزه ای و مهارت استفاده از کمان می باشد. بازیکنان با تیرهای غیرکشنده به طرف یکدیگر شلیک می کنند تا امتیاز بگیرند و یا اعضای گروه مقابل را حذف کنند.

آرچری تگ های داخل تهران

قانون بازی

قانون بازی این است که یا در مدت زمان مشخص یک گروه بتواند بیشترین امتیاز را کسب کند و یا همه اعضای گروه مقابل از بازی حذف شوند.

چگونه آرچری تگ بازی کنیم؟

به سراغ Game-on  بروید و آرچری تگ را برای بازی کردن مهیا کنید. در حالت کلی، آرچری تگ شامل دو گروه مخالف می شود که با یک خط از هم جدا می شوند. هر بازی با قرار دادن کمان ها در پشت خط پایان و شلیک تیر به مرکز زمین شروع می شود. در شروع بازی، بازیکنان باید در پشت خط پایان بایستند. با علامت داور بازی، بازیکنان به مرکز زمین هجوم می برند و تا جایی که ممکن باشد تیر جمع می کنند. سپس به جای خودشان بر می گردند و تیرها را شلیک می کنند.

نحوه بازی آرچری تگ

در این بازی ورزشی پر جنب و جوش، بازیکنان باید دائماً در حال حرکت باشند. بازیکنان، تنها زمانی که در قسمت مشخص شده برای مبارزه باشند، می توانند به یکدیگر شلیک کنند. اگر بازیکن در مرکز زمین باشد، نه می تواند شلیک کند و نه دیگران می توانند به او شلیک کنند. بازیکنان با رفتن به مرکز زمین می توانند دوباره تیر جمع کنند. آنها تنها 5 ثانیه زمان دارند که دوباره به قسمت مبارزه برگردند وگرنه از سوی داور اخطار می گیرند. اگر خطا دوباره تکرار شود، یک امتیاز کم می شود.

روش امتیازی

آرچری تگ یک بازی فیزیکی و بدنی است و بهتر است برای بازی زمان محدود در نظر گرفته شود. معمولاً هر راند بازی 5 یا 10 دقیقه می باشد. در پایان زمان بازی، تیمی که بیشترین امتیاز را به دست آورده باشد به عنوان برنده معرفی می شود. اگر زمان بازی تمام شود و تیم برنده مشخص نشده باشد، بازی وارد وقت اضافه می شود. هر بازیکن در وقت اضافه حداقل یک تیر می گیرد و اولین تیمی که بتواند ضربه کاملاً درست و بر اساس قانون بازی بزند، برنده اعلام می شود.

هر گاه تیر به بدن یا هر قسمت از لباس، کمان، تیر و غیره اصابت کند، امتیاز به تیرانداز تعلق می گیرد. اگر بازیکنان تیم مقابل بتوانند تیرها را در هوا با دست بگیرند، امتیاز دارد.

روش حذف بازیکن

بازیکنان حرفه ای و کسانی که در بازی دنبال هیجان بیشتری هستند، روش حذف بازیکن را انتخاب می کنند. در این روش، هر بازیکنی که تیر با او اصابت کند، از بازی حذف می شود. در صورتی که هم تیمی ها بتوانند یک تیر را در هوا بگیرند و یا یکی از 5 هدف تیم حریف را بزنند، بازیکن بیرون رفته می تواند به زمین برگردد.

آرچری تگ چیست و قوانین آن

هنگامی که زمان بازی به پایان می رسد، تیمی که بازیکن و هدف های بیشتری داشته باشد، به عنوان برنده شناخته می شود. اگر بازی در پایان وقت، برنده نداشته باشد، وارد وقت اضافه می شود. داور شروع وقت اضافه را اعلام می کند. در شروع وقت اضافه هر بازیکن باید حداقل یک تیر داشته باشد. اولین تیم که بتواند یک تیر با رعایت کامل قانون بازی پرتاب کند و به هدف بزند، برنده می شود.

پرسش های متداول

تیر غیرکشنده چیست؟

تیر غیرکشنده، تیری با سری نرم و فومی است که توسط جان جکسون طراحی شده و برای استفاده در تیراندازی با کمان و بازی با کمان به ثبت رسیده است.

آیا برخورد تیر با بدن، صدمه زننده است؟

بستگی به این دارد که تیر با کجای بدن برخورد کند. برخی از بازیکنان فتق بند می پوشند. اما باید گفت که این تیرها دردناک نیستند و کسانی که این بازی را انجام داده اند، از این که تیرهای آرچری تگ درد ندارند، شگفت زده شده اند.

چه لوازمی در حین بازی استفاده می شود؟

برای بازی آرچری تگ از کمان، تیر، محافظ صورت، تیردان و تارگت های 5 نقطه ای استفاده می شود.

ایمنی تجهیزات آرچری تگ در چه حدی است؟

برند آرچری تگ، بازی پر جنب جوش با کمان را در حالی معرفی کرد که برای توسعه محصولات نوآورانه و رعایت بیشترین حد از ایمنی برای ملزومات بازی تمرکز کرده بود.

چه کسانی می توانند بازی کنند؟

هر کسی که بتواند زه کمان را بکشد، می تواند آرچری تگ بازی کند. در این بازی فاکتورهای سن، جنسیت، وضعیت اجتماعی-اقتصادی و ورزشکار بودن هیچ محدودیتی اعمال نمی کنند.

تیرها از چه فاصله ای با بازیکن برخورد می کنند؟

تیم های حریف 6 متر از هم فاصله دارند و حق ندارند در طول بازی وارد این محوطه شوند. بنابراین نزدیک ترین فاصله ای که تیر از آنجا پرتاب شود و به بازیکن تیم حریف اصابت کند، 6 متر می باشد.

آیا پوشیدن محافظ ضروری است؟

استفاده از محافظ برای صورت اجباری است. توصیه می شود بازیکنان جواهرات، پیرسینگ و گل سر را قبل از بازی دربیاورند، تا در صورت برخورد تیر دچار جراحت نگردند.

اگر تا به حال از تیر و کمان استفاده نکرده باشیم، چه کار باید بکنیم؟

اکثر بازیکنان آرچری تگ، قبلاً اصلاً کمان در دستشان نگرفته اند. خیلی زود تیراندازی با کمان را می آموزید و در طول بازی کاملاً برایتان جا می افتد.

شما می توانید برای خرید تیر و کمان به وبسایت کندو مراجعه فرمایید.

منبع